[ Türkçe ] | English
Ulaşım | İletişim | S.S.S.

Gerze’de Bir İLK!!!

Tüm Haberler

Tarih:12.11.2017
Gerze’de Bir İLK!!!

 


    10 Kasım Atatürk Haftası vesilesiyle Gerze Belediyesi, Sinop GHSİM ve Sinop Satranç İl Temsilciliği tarafından Satranç Turnuvası düzenlendi.

    İlçemizde faaliyet sürdüren Bodrum Cafe&Düğün Salonu’nun ev sahipliği yaptığı organizasyonda Sinop ili ve ilçeleri olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından yarışmacılar kıyasıya mücadele ederken turnuvada açılışı Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI gerçekleştirdi.

 

 

    Belediye Başkanımız gerçekleştirdiği açılış konuşmasında; “Bu organizasyonu ilçemizde ilk kez gerçekleştiriyoruz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ölümünün 79.yıldönümü vesilesiyle gerçekleştirilen bu etkinlikte sizlerden ATA’mızı içinizde en derin duygularla hissetmenizi istiyorum.Sizler bu ülkenin geleceğisiniz.Satranç sporuda sizin gibi çocuk ve gençlerimizin zeka gelişiminde oldukça faydalı bir spordur.Bu sene ilk kez gerçekleştirilen bu etkinliği Uluslararası seviyeye çıkartarak daha kapsamlı ve adından söz ettirecek organizasyonlar düzenleyeceğime sizlere söz veriyorum. Son olarak ise yarışacak tüm katılımcılara teşekkür ederek başarılar diliyorum.” Dedi.

 

 

    Programda katılımcılara Belediyemiz tarafından “Atam İzindeyiz” t-shirt’leri verilirken gerçekleştirilen anlamlı organizasyonun hakem heyetini Türkiye Satranç Federasyonu’ndan Emin Kadir CİVLEZ, Ömer TEKİN ve Ergün KAYNAR oluşturdu.A,B ve C olmak üzere üç farklı kategoriden oluşan  turnuva yoğun katılım sebebiyle yaklaşık olarak 10 saat sürerken çocuk, genç ve yetişkinlerimiz kıyasıya mücadele etti.Turnuvada dereceye giren yarışmacılara madalyalarının yanında Belediyemiz tarafından Yarım Altın, Çeyrek Altın, Tablet ve mp3 çalar gibi ödüllerde takdim edildi.

 

    Belediye Başkanlığı olarak gerçekleştirilen bu anlamlı ve özel etkinlikte Sinop GHSİM, Sinop Satranç İl Temsilciliği ve ev sahipliğinden dolayı Bodrum Cafe&Düğün Salonu’na teşekkür eder, saygılar sunarız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Henüz yorum eklenmemiş
Yorum yazmak için üye girişi yapınız
 
Hostajans İnternet ve Hosting Hizmetleri