[ Türkçe ] | English
Ulaşım | İletişim | S.S.S.

Saygı, Sevgi ve Özlemle Anıyoruz ATAM

Tüm Haberler

Tarih:10.11.2017
Saygı, Sevgi ve Özlemle Anıyoruz ATAM

 


    Bugün 10 Kasım..

    Bugün Laik ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önderimiz Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ölümünün ve fikirlerinin ebediyen yaşadığı günün 79.yıldönümü.

   10 Kasım vesilesiyle ATATÜRK ilçemizde bir kez daha saygıyla anılırken ilçemizde çeşitli programlar düzenlendi.İlk olarak ilçemiz Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen Çelenk sunma töreni ardından  saat 09.05’i gösterdiğinde 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile devam etti.

 

 

 

 

   İlçemiz Kaymakamı Murat GÜVEN, Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI, Cumhuriyet Başsavcısı Eray Burak BUYRUK, Garnizon Komutanı/İlçe Jandarma Komutanı J.Ast.Kd.Baş.Çvş. Nevzat OĞUZ, Gerze Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğr. Gör. M. Sedat İPAR, İlçe Emniyet Müdürü Erol ULAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür TOKGÖZ, Cumhuriyet Halk Partisi Gerze İlçe Başkanı Emine İlknur KARA, Ak Parti Gerze İlçe Başkanı Tahsin BAYRAK ve çok sayıda vatandaşımız katıldığı program daha sonra Belediyemiz Sedat IŞIDI Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam etti.

 

 

   Programın açılış konuşmasını Gerze Şehit Nurullah Saraç Anadolu Lisesi Müdürü Murat BALCIOĞLU gerçekleştirirken Tarih Öğretmeni Oya DERELİ’de öğrencilerimize ATATÜRK’ü anlattı.

 

 

 

   Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Sinop’a gelişinin anlatıldığı Kısa Film gösteriminin de yapıldığı programın devamında ise Kültür ve Sanat Merkezi’mizi dolduran öğrencilerimizi oldukça duygulandıran bir oratoryo gösterimi gerçekleşti.”Atatürk Oratoryosu” adından sergilenen gösterim Kurtuluş Savaşı’ndan 10 Kasım’a kadar uzanılan anlam dolu duygusallıkları içinde barındırarak sona erdi.

 

   Programın kapanışı ise 10 Kasım vesilesiyle ilçemizde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ilçemiz Kaymakamı Murat GÜVEN, Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI ve Cumhuriyet Başsavcısı Eray Burak BUYRUK’un ödül takdimleri ve toplu şekilde çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 


Henüz yorum eklenmemiş
Yorum yazmak için üye girişi yapınız
 
Hostajans İnternet ve Hosting Hizmetleri