[ Türkçe ] | English
Ulaşım | İletişim | S.S.S.

Yaşasın CUMHURİYET

Tüm Haberler

Tarih:29.10.2017
Yaşasın CUMHURİYET

 


    Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 94.yıldönümü ilçemizde gerçekleşen törenlerle coşkulu bir şekilde kutlandı.

    İlk olarak 28 Ekim Cumartesi günü ilçemiz Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen Çelenk Koyma töreniyle başlayan program 29 Ekim Pazar günü ilçemiz Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinliklerle devam etti.

 

 

 

    Gerçekleşen törene İlçemiz Kaymakamı Murat GÜVEN, Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI, Cumhuriyet Başsavcısı Eray Burak BUYRUK, Garnizon Komutanı/İlçe Jandarma Komutanı J.Ast.Kd.Baş.Çvş. Nevzat OĞUZ, Gerze Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğr. Gör. M. Sedat İPAR, İlçe Emniyet Müdürü Erol ULAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür TOKGÖZ, Cumhuriyet Halk Partisi Gerze İlçe Başkanı Emine İlknur KARA, Ak Parti Gerze İlçe Başkanı Tahsin BAYRAK, daire amirleri ve çok sayıda Cumhuriyet sevdalısı vatandaşımız katılırken program ilk olarak Cumhuriyeti’mizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşu, ardından İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.

 

 

 

 

    Ardından, İlçemiz Kaymakamı Sayın Murat GÜVEN ve Belediye Başkanımız Sayın Osman BELOVACIKLI’nın öğrencilerin ve halkımızın bayramını kutlamasıyla birlikte devam eden etkinliklerde ilçemiz Kaymakamı günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi.

 

 

 

   Öğrencilerimizin şiirler okuyarak günün önemine anlam katmasıyla süregelen programın akışı ise Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu öğrencilerinin “Misket” Oyun Havası, N.Semih BEŞCANLAR’ın hazırladığı Oratoryo Gösterimi, Halk Eğitim Merkezi Judo Gösterimi, Belediyemiz Konservatuarı Halk Dansları Topluluğunun muhteşem gösterileri ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle ilçemizde gerçekleşen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödül almasıyla birlikte sona erdi.

 

 

 

   Cumhuriyet özgürlüktür.

   Cumhuriyet gelecektir.

 

   Bu akşam saat 19.00’da ilçemiz Eski Cezaevi önünde özgürlüğümüze sahip çıkıp geleceğimizi temin etmek amacıyla Fener Alayı gerçekleşecektir.Belediye Başkanlığı olarak tüm halkımızı bu anlamlı yürüyüşe davet eder, hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarız.Yaşasın CUMHURİYET.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Henüz yorum eklenmemiş
Yorum yazmak için üye girişi yapınız
 
Hostajans İnternet ve Hosting Hizmetleri