[ Türkçe ] | English
Ulaşım | İletişim | S.S.S.

Gerze Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktası’ndan Duyurulur

Tüm Haberler

Tarih:11.10.2017
Gerze Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktası’ndan Duyurulur

 


    Sinop çalışma ve İş Kurumu ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 09.10.2017 tarihinde imzalanan sözleşme gereği Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi okulların güvenliğini sağlamak üzere Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 35 kişi alınacaktır. (Sinop Milli Eğitim Müdürlüğü 14, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Boyabat 5, Saraydüzü 1, Durağan 4, Ayancık 3, Türkeli 3, Dikmen 1, Erfelek 1, Gerze 3)

    Başvurular 12.10.2017 – 16.10.2017 tarihleri arasında İl Müdürlüğü ve Hizmet Noktalarına şahsen ya da internet ortamında “iskur.gov.tr” adresinden yapılabilecektir.

    Katılım Şartları;

            a)  Kuruma kayıtlı işsiz olmak;

            b)  25 yaşını tamamlamış 45 yaşını doldurmamış kişiler;

            c)  Emekli ve malul aylığı almamak;

            d)  Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);

            e)   Lise ve üstü düzeyde eğitim seviyesindeki kişiler;

            f)   Askerliğini tamamlamış kişiler;

            g)  Özel güvenlik sertifikasına sahip kişiler;

    Bahse konu TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

    Adrese Dayalı Nüdus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplan kazançların (hane gelirinin) net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

    23.10.2017 ve 08.06.2018 tarihleri arasında uygulanacak olan programın ve 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminin başarılı geçmesi temennisi ile kamuoyuna duyurulur.

    Bu kapsamda seçilecek kişiler İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecek yer ve saatte 18.10.2017 tarihinde noter huzurunda belirlenecektir.

Asaf ÇALIŞIR

 

İl Müdürü

 

 


Henüz yorum eklenmemiş
Yorum yazmak için üye girişi yapınız
 
Hostajans İnternet ve Hosting Hizmetleri