[ Türkçe ] | English
Ulaşım | İletişim | S.S.S.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Programı Düzenlendi

Tüm Haberler

Tarih:15.7.2017
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Programı Düzenlendi

 


    İlçemiz Kaymakamlığı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası sebebiyle program düzenledi.

    İlk olarak saat 20’de ilçemiz Eski Cezaevi önünde toplanan kalabalığa 15 Temmuz T-Shirt’leri ve Belediyemiz tarafından şanlı Türk Bayrağı’mız dağıtıldı. Yürüyüşe ilçemiz Kaymakamı Bülent BAYRAKTAR, Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI, Cumhuriyet Başsavcısı Eray Burak BUYRUK, Garnizon Komutanı/İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Murat ÖZCAN, Gerze Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğr. Gör. M. Sedat İPAR, İlçe Emniyet Amiri Aslı ÖZCAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür TOKGÖZ, İlçe Müftüsü Bayram KARAR, Ak Parti Gerze İlçe Başkanı İzzet KARAMAN ve yüzlerce vatandaşımız katıldı.

 

 

 

    Eski Cezaevi önünden “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları eşliğinde yürüyen kalabalık ardından ilçemiz ATATÜRK anıtı önünde kurulan alanda toplandı.İlk olarak Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan etkinlik ardından Kuran Tilaveti ile devam etti.

 

 

 

 

    Konuşmaların da yapıldığı programda ilk olarak kürsüye ilçe Müftüsü Bayram KARAR davet edildi.Günün anlam ve önemine istinaden konuşma gerçekleştiren KARAR’ın ardından alkışlar eşliğinde Belediye Başkanımız Sayın Osman BELOVACIKLI davet edildi.Belediye Başkanımız yaptığı konuşmada; “Öncelikle 15 Temmuz 2016 tarihinde ve bu zamana kadar ki süre zarfında Bağımsızlığımız, Cumhuriyetimiz ve Demokrasimiz için şehit düşen tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.Bugün çok özel bir gün.Milletimiz CumhuriyeT ve Demokrasi’sini kurmak ve korumak için nasıl ki Çanakkale’de, Congbayırı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda mücadele ettiyse geçtiğimiz yılda buna benzer bir mücadele örneği gösterdi.Her zaman söylediğim bir şey vardır.Kuran-ı Kerim’i Türkçe Meali ile okumalıyız.Çünkü her vatandaşımız Arapça bilmediği için din tüccarları bunu kullanarak vatandaşlarımızı yanıltıyor.FETÖ terör örgütü de bu çerçevede vatandaşlarımızı kandırarak kirli oyunlarına alet etmeye çalıştı.Işığımız, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜR’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak olmalıdır.Tek bir kitabımız var o da Kuran-ı Kerim.Bunun haricinde hiçbir söze, hiçbir şahsa inanmayın sevgili halkım.Bugün burada toplanarak çok güzel birlik ve beraberlik örneği gösterdik.Bugün FETÖ, PKK, IŞID olur yarın isim değişerek aynı ideoloji ile karşımıza çıkarlar.Bu düşmanlara karşı her zaman birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.Ayrıca bu anlamlı geceyi hazırlayan ilçemiz Kaymakamı Sayın Bülent BAYRAKTAR’a ve personeline teşekkür ediyorum.Sözlerimin sonunda tekrar tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şifalar diliyorum.” Dedi.

 

 

 

 

    Konuşmaların gerçekleştiği programda son olarak sahneye ilçemiz Kaymakamı Sayın Bülent BAYRAKTAR davet edildi.İlçemiz Kaymakamı yaptığı açıklamada böyle bir olayın 40 yılın planı olduğunu ve bu yüzden daha önce böyle sistemli bir hainliğin yaşanmadığını belirtirken birlik ve beraberlik vurgusu üzerinde durdu.Oldukça anlamlı bir konuşma gerçekleştiren Kaymakam’ımız sözlerinin son bölümünde tüm şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar diledi.

 

 

 

 

    15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinin hatırlatıldığı etkinliğin devamında ise Kısa Film gösterimi ve Kuran Tilavet programları düzenlendi.

 

 

 

 

 

 


Henüz yorum eklenmemiş
Yorum yazmak için üye girişi yapınız
 
Hostajans İnternet ve Hosting Hizmetleri