[ Türkçe ] | English
Ulaşım | İletişim | S.S.S.

ÖMER CAN AÇIKGÖZ HATIRA ORMANI AÇILDI

Tüm Haberler

Tarih:14.7.2017
ÖMER CAN AÇIKGÖZ HATIRA ORMANI AÇILDI

 


    15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yıldönümü haftasında ilçemizde 15 Temmuz Şehidi Sinop’lu Ömer Can AÇIKGÖZ adına hatıra ormanı açıldı.

    İlçemiz Samsun Yolu güzergahında düzenlenen açılış programına Sinop Valisi Sayın Hasan İPEK, İlçemiz Kaymakamı Bülent BAYRAKTAR, Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI, İl Garnizon Komutanı Şefaattin SERTEN İl Emniyet Müdürü Ercan DAĞDEVİREN, İlçe Emniyet Müdürü Aslıhan ÖZCAN, Garnizon Komutanı/İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Murat ÖZCAN, Sinop ve Gerze Protokolü tam kadro katıldı.

 

 

 

    İlk olarak 15 Temmuz gecesi şehit düşen Sinop’lu Ömer Can AÇIKGÖZ’ün hayatının anlatıldığı programın devamında açılış kurdelesi kesildi.Tabelanın üzerine sarılı Türk Bayrağımızın toplanmasının ardından protokol üyeleri; “Ömer Can AÇIKGÖZ Hatıra Ormanı” adlı tabelanın önünde günün anlam ve önemine istinaden fotoğraf çekinirken ardından fidan dikimi gerçekleşti.

 

 

 

    Programın ilerleyen bölümünde ise Sinop Valisi Sayın Hasan İPEK basın açıklaması gerçekleştirirken bu önemli haftada Ömer Can AÇIKGÖZ’ün mezarını iki kez ziyaret ettiğini ve bu hatıra ormanı ile birlikte isminin ömür boyu yaşamasını temenni ettiğini söyledi.

 

    Gerçekleşen açılış töreni bu şekilde sona ererken Belediye Başkanlığı olarak Şehidimiz Ömer Can AÇIKGÖZ’e Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar dileriz.

 

 

 

 

 

 


Henüz yorum eklenmemiş
Yorum yazmak için üye girişi yapınız
 
Hostajans İnternet ve Hosting Hizmetleri