[ Türkçe ] | English
Ulaşım | İletişim | S.S.S.

Adalet Yürüyüşünde Biz de VARIZ!!!

Tüm Haberler

Tarih:23.6.2017
Adalet Yürüyüşünde Biz de VARIZ!!!

 


    CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun öncülüğünde, CHP İstanbul Milletvekili Enis BERBEROĞLU’nun tutuklanması sonrası başlatılan Adalet Yürüşü’nün sekizinci gününde Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI’da yer aldı.

    Bolu/Gerede’nin yakınlarında başlayan kortejde Belediye Başkanımız’ın yanı sıra Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer ŞİMŞEK, Dikmen Belediye Başkanı Saim İSTANBULLU, CHP Sinop İl Başkanı Barış AYHAN, CHP Gerze İlçe Başkanı E. İlknur KARA ve yönetimi le birlikte GERDAK tam kadro yer alırken Milletvekilleri de hazır bulundu.

 

 

 

    Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı yürüyüş öncesi basının karşısına geçen KILIÇDAROĞLU; “Hayatımın hiçbir döneminde Pensilvanya’da bulunmadım.Fethullah Gülen’in rahatsız olduğu dönem verilen ilanlar var.Açın bakalım kimlere teşekkür etmiş.O listede ben yokum.” Dedi.Sözlerinin devamında Adalet’e vurgu yapan CHP Genel Başkanı; “Ben Adalet istiyorum.Adaletin olmadığı yerde insan yoktur.Adaletin olmadığı yerde devlet yoktur.” İfadelerini kullandı.

 

 

 

    Bilindiği üzere KILIÇDAROĞLU’nun bahsettiği teşekkür listesinde ise Fethullah Gülen tarafından iki ayrı ilan yayınlanmıştı.Burada ki isimler ise dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL, Başbakan Tayyip ERDOĞAN, Dışişleri Bakanı Ahmet DAVUTOĞLU, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM ile birlikte Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ’tı.

    Gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından başlanılan yürüyüşte 7’den 70’e herkes oradaydı.Bunun en güzel örneği ise GERDAK Yönetim Kurulu Başkanı Birol SAZAK ve Semra SAZAK çiftinin kızları Işılay SAZAK ile CHP Grup Başkanvekili Engin ALTAY’ın babası Kazım ALTAY’dı.CHP Genel Başkanı KILIÇDAROĞLU’nun yanı sıra bütün basın mensuplarının yakından ilgi gösterdiği Işılay SAZAK geleceği için Adalet istediğini söyledi.Kazım ALTAY ise yürüyüşün startını Kemal KILIÇDAROĞLU ile kol kola yürüyerek başlattı.

 

 

 

    Oldukça yoğun katılımın olduğu yürüyüşte “ Hak, Hukuk, Adalet” sloganları atılırken 18 kmlik mesafe altışar km olmak üzere üç bölümden oluştu.Çanakkale/Ayvacık’tan Yörük’lerin zeytin dalıyla katıldığı yürüyüş yoğun sıcak ile başlarken akşam saatlerine doğru yağmur etkisini arttırdı.

 

 

 

    Gerçekleştirilen Adalet Yürüyüşü’nün sekizinci günü bu şekilde tamamlanırken Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI; “Bizler Adalet istiyoruz.Özellikle çocuklarımız için istiyoruz.Bugün burada azalmamızı bekleyenler, çoğalarak direndiğimizi görsünler.Vazgeçmeyeceğiz.Adalet; demokrasimiz için en önemli unsurdur.Yürüyüşe katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.Mücadelemize devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

 

    Gerçekleştirilen yürüyüşün sekizinci günü İbriçak Köyü’nde sona erdi.

NOT: 22/06/2017 tarihinde katıldığımız Adalet Yürüyüşü fotoğraflarının devamına FOTO GALERİ butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Henüz yorum eklenmemiş
Yorum yazmak için üye girişi yapınız
 
Hostajans İnternet ve Hosting Hizmetleri