[ Türkçe ] | English
Ulaşım | İletişim | S.S.S.

1.Çocuk Kitap Günleri Başladı

Tüm Haberler

Tarih:5.6.2017
1.Çocuk Kitap Günleri Başladı

 


    Kültür ve Sanat Faaliyetleri kapsamında her zaman öncü olan Belediyemiz, bu yıl birincisi düzenlenen 1.Çocuk Kitapları Günleri’nin açılışını gerçekleştirdi.

    Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür TOKGÖZ ve Yazarlardan Haldun AÇIKSÖZLÜ, Nihat GÖKMEN, İbrahim Ünsal UÇAR, Hasan YİĞİT, öğretmen ve öğrencilerimizin katıldığı tören Belediye Başkanımız’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

    Gerçekleştirdiği konuşmada Belediye Başkanımız; “Kitap hayatımızın en önemli materyallerinden birisi.Eğitimsiz bir toplum her zaman cehalete yenik düşer,Bu yüzden her daim bilgili olmalıyız ve bunun için kitap okumalıyız.Kitapa dokunmalıyız.Kitap okumuş olmak için kitapı elimize almamalıyız.Onu hissederek, neler anlatmaya çalıştığını düşünerek kitap okumalıyız.Bilindiği üzere ilçemiz Kütüphane açısınden oldukça zengin bir durumda.Şimdi ise Yaşlılar Evi projemiz kapsamında Hacettepe Üniversitesi katkılarıyla Kütüphane açacağız.Bu Kütüphane hem Yaşlılarımızın hem de halkımızın yararlanabileceği bir şekilde olacak.Bu organizasyon için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

 

 

    Ardından ilçe Milli Eğitim Müdürü Özgür TOKGÖZ konuşma gerçekleştirdi.Sayın TOKGÖZ yaptığı konuşmada; “Öncelikle bu organizasyon için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.Bu tür organizasyonlar çocuklarımızı teşvik edecek ve onların gelişimine katkıda bulunacaktır.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 

 

    Gerçekleştirilen konuşmaların ardından kesilen kurdele ile birlikte açılışı yapılan Kitap Günleri miniklerimizin ve protokol üyelerinin çok değerli Yazarlar ile sohbet ve hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

 

    5-6-7 Haziran tarihlerinde devam edecek olan Gerze Belediyesi 1.Çocuk Kitapları Günleri ilçemiz Say Çaybahçesinde gerçekleşmektedir.Tüm vatandaşlarımızı bekleriz.

 

 

 

 

 

 

 


Henüz yorum eklenmemiş
Yorum yazmak için üye girişi yapınız
 
Hostajans İnternet ve Hosting Hizmetleri