[ Türkçe ] | English
Ulaşım | İletişim | S.S.S.

KILIÇDAROĞLU BOYABAT’TA

Tüm Haberler

Tarih:10.4.2017
KILIÇDAROĞLU BOYABAT’TA

     Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU, 16 Nisan Cumhurbaşkanlık Sistemi Referandum süreci kapsamında Boyabat’ta Sinoplu hemşehrilerimiz ile bir araya geldi.

İstanbul Milletvekilimiz ve TBMM Grup Başkanvekili Sayın Engin ALTAY, Sinop Milletvekilimiz Sayın Barış KARADENİZ, Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI, Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer ŞİMŞEK, Dikmen Belediye Başkanı Saim İSTANBULLU, CHP Sinop İl Başkanı Barış AYHAN ve ilçe başkanlarının da bulunduğu mitingde Cumhuriyet ve Demokrasi sevdalısı Sinoplu’lar coşkusuyla ve oluşturduğu kalabalıkla adeta Sinop’tan HAYIR’ın açık ara önde çıkacağını gösterdi.
 
 
 

 

 

 

Sinop’lulara 16 Nisan’da “Neden HAYIR” denmesi gerektiğini anlatan KILIÇDAROĞLU’nun anlamlı konuşmasının satır başları ise şöyle;
 
“SABAH KILIÇDAROĞLU AKŞAM KILIÇDAROĞLU"

"Diyorlar ki Kılıçdaroğlu doğruları söylemiyor. Devletin televizyonları elinizde. İl il konuşuyorsunuz tabi. Haklarıdır da. Ama ne konuşuyorlar. Sabah Kılıçdaroğlu öğlen Kılıçdaroğlu. Akşam Kılıçdaroğlu.Bu kadar meraklısıysanız sizin istediğiniz Televizyon Kanalında, sizin seçeceğiniz gazetecilerle konuşalım.Siz yarım saat konuşun ben 15 dakika konuşayım.Altı üstü 18 maddeyi konuşacağız.Medeni insanlar olarak bunu yapabiliriz.Hodri meydan.Sizlerin istediği zaman istediği yerde istediği kişilerle bunu gerçekleştirelim ve insanlar ekranları başında neden Hayır veya Evet denmesi gerektiğini anlasın.Hangimizin yalan konuştuğu veya hangimizin dürüst olduğu ortaya çıksın."

 

 

"BENİM OĞLUM ASKERE GİDİYORSA ONLARIN DA OĞLU GİTSİN"

18 yaşında milletvekili olacak diyorlar. Sizin içinizden çocuğum milletvekili olacak diye inanan var mı? Gaziantep'te evet çadırını ziyaret ettim. Niye karşısınız diyorlar. Benim karşı olduğum şudur; 18 yaşında milletvekili olacak askerden muaf olacak, iki yıl sonra emekli hakkına sahip olacak. Garibanın oğlu şehit olur. Garibanın oğluna askere git diyorsun, kendi çocuklarına ikbal hazırlıyorsun. Benim oğlum askere gidiyorsa onların da oğlu askere gitsin.

 

"EVET OYUNUN VEBALİ AĞIRDIR"

Hayır çıkarsa kaos olur diyorlar, niye kaos olsun. Başbakan yerinde, Cumhurbaşkanı yerinde, bakanlar yerinde. Bir sorun var mı, yok. Bir kaos çıkmaz. Ama evet olursa ne olur? Sevgili anneler freni olmayan bir otobüse çocuğunuzu bindirir misiniz? Nereye gittiği belli olmayan, freni olmayan bir otobüse 80 milyonu bindireceğiz, nereye gideceğiz belli değil. Evet oyu kullanmanın vebali ağırdır."

 

 

 

"MİLLETVEKİLİ SAYISI ARTINCA PARLAMENTO GÜÇLENMEZ"

"Meclis güçlü olacak diyorlar. Nasıl? Sayı 600'e çıkınca. Niye 600? Hangi gerekçeyle milletvekili sayısını 600'e çıkartıyoruz. 600'e çıkarıyoruz. Ek 50 milletvekilinin maliyeti 187 trilyon lira. 187 trilyonu Boyabat'ın pirinç üreticisine ver, mesele çözülsün. Kazanan millet olsun. 10 binlerce aile geçinecek. Siz 50 kişiye vereceksiniz bu parayı. Niye vermiyorsunuz 10 binlerce kişiye? Ayrıca milletvekili sayısı artınca parlamento güçlenmez."

 

"BÖYLE BİR YETKİ DÜNYANIN HİÇBİR HÜKÜMETİNDE YOKTUR"

"Nasıl? Çünkü bir kişiye öyle yetkiler veriyorsunuz ki 24 saat içinde en geç devletin bütün valilerini, bütün müsteşarlarını, bütün genel müdürlerini, bütün komutanlarını, bütün emniyet müdürlerini, bütün müftüleri 24 saat içinde değiştirebilirsiniz. Ben bu yetkinin verilmesini doğru bulmuyorum, böyle bir yetki yoktur demokrasilerde, böyle bir yetki dünyanın hiçbir hükümetinde yoktur. Böyle bir şey olmaz."

 

 

HAYIR oyu’nun katlanarak çoğaldığı Sinop’ta, 09/04/2017 tarihinde Boyabat’ta CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun gerçekleştirdiği mitingde yaşanan izdiham bunun göstergesi oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Henüz yorum eklenmemiş
Yorum yazmak için üye girişi yapınız
 
Hostajans İnternet ve Hosting Hizmetleri