[ Türkçe ] | English
Ulaşım | İletişim | S.S.S.

Gerze Güzelleşiyor..

Tüm Haberler

Tarih:5.4.2017
Gerze Güzelleşiyor..    Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte başlattığımız çalışmalara bir yenisini daha ekliyoruz.

    Gerze Meslek Yüksek Okulu Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık Bölümü öğrencilerinden Sümeyye DEĞİRMENCİ ve Lale AKGÜN başlattığı harikulade düşünceyle birlikte Gerze’mizi yaz aylarına hazırlıyor.Gerze’mizi insanı içine çeken doğasının yanında sanatıyla da büyülemeyi planlayan öğrencilerimiz ilçemizde ki duvarlara çizecekleri resimler ile bambaşka bir görünüme kavuşturacaklar.

 

 

    Bizzat yerinde izlediğimiz çalışmalarda açıklama yapan öğrencilerimiz; “Gerze Belediyesi’nin malzeme desteğiyle birlikte gerek kendimizi geliştirmek gerekse yaşadığımız ilçeyi sanat ile güzelleştirme adına böyle bir çalışma başlattık.Belediye Başkanı Sayın Osman BELOVACIKLI ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede bizlere sanatımızı yansıtma adına bir çok kolaylık sağladı.Bu alanı bitirmenin ardından Gerze’nin hemen hemen her noktasına fırça vuracağız.Bu fırçaların birleşmesi sonucunda da Gerze sanatla daha da iç içe bir ilçe haline gelmiş olacak.Bizlere desteğinden dolayı Gerze Belediye Başkanı Osman BELOVACIKLI ve personeline teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandı.

 

 

    Bu anlamlı çalışmalardan dolayı GMYO Öğrencileri Sümeyye DEĞİRMENCİ ve Lale AKGÜN’ü Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün sözleriyle selamlıyoruz; “Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur.” 

 

 


Henüz yorum eklenmemiş
Yorum yazmak için üye girişi yapınız
 
Hostajans İnternet ve Hosting Hizmetleri