[ Türkçe ] | English
Ulaşım | İletişim | S.S.S.

Sinop'tan Yüklendi..

Tüm Haberler

Tarih:3.4.2017
Sinop'tan Yüklendi..

 


    Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Sayın Muharrem İNCE 02/04/2017 Pazar günü saat 14:00’de Sinop’lularla biraraya geldi.

    16 Nisan Cumhurbaşkanlık Sistemi hakkında görüşlerini bildirmek için Sinoplu hemşehrilerimizle biraraya gelen İNCE; otobüsün üzerinden yaptığı konuşmada vatandaşın “Neden HAYIR” demesi gerektiğini anlattı.

    Sinop Milletvekilimiz Sayın Barış KARADENİZ, Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI, Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer ŞİMŞEK, Dikmen Belediye Başkanı Saim İSTANBULLU, CHP Sinop İl Başkanı Barış AYHAN ve ilçe başkanlarının da yer aldığı mitingde alanı dolduran Sinoplu’ların coşkusu görülmeye değerdi.

 

 

    NEDEN ATATÜRK ve KURDUĞU CUMHURİYETİ SEVİYORUM?

    Anısını anlatan İNCE ; “Yıllar 1971’di.Yaşadığımız köyde çobanlık yapmaktaydım.Hayvanları dönüş yolunda ahıra kapatmak için köye gittiğimde köy meydanında coşkulu bir kalabalık vardı.Hemen oraya gittim.ismet İnönü Paşa köyümüze ziyaret gelmiş ve yanında ufak bir kız çocuğu oturuyor.O zamanlar hepimizin ayağında kara lastik var.İlk dikkatimizi çeken durumda İsmet Paşa’nın yanında ki küçük kız çocuğunun güzel ayakkabıları oldu.Gelmek istediğim nokta ise şudur sevgili Sinoplular;O zamanlar İsmet Paşa’nın torunu Gülsün BİLGEHAN’da şuan Milletvekili, Çoban’ın torunu Muharrem İNCE’de Milletvekili.İşte Cumhuriyet böyle eşitlikçidir.Bu yüzden ATATÜRK’ü ve kurduğu Cumhuriyeti seviyorum.” Dedi.

    BU SİSTEME BARIŞ KARADENİZ İLE BİRLİKTE EVET DERİZ AMA…!

    Şartını söyleyen Sayın Muharrem İNCE; “Son zamanlarda gündemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’a Gazilik ünvanı verilmesi gündemde.Mustafa  Kemal ATATÜRK’ün Sakarya Meydan Muharabesinde savaş kazanarak aldığı madalyayı Cumhurbaşkanı beygirden düşerek alıyor.Eyy Recep Tayyip ERDOĞAN; Diyorsun ki, “Rabbim beni affetsin.FETÖ’cüler ne istediyse yaptım.Başımıza bunlar geldi.Kandırıldım.Mecliste FETÖ’CÜ siyasetçi yok.” Peki ben size sorarım. FETÖ’cü hakim, polis, savcı, baklavacı,davulcu,zurnacı var da nasıl oluyor siyasetçi olmuyor.Sen önce FETÖ’ye hizmet madalyası al, Gazilik ünvanını da Evet’i de o zaman düşünürüz.” İfadelerini kullandı.

 

 

    YENİ ANAYASANIN 18 MADDESİ OKUNSA EVET OYU %01 ÇIKAR!

Sebeplerini açıklayan Sayın İNCE; “Kuran’ın ilk emri OKU’dur.Vatandaşlarımız bu Anayasanın 18 maddesini okusa Referandum sonucu %01 çıkar.Önce herkes bu maddeleri başından sonuna kadar okusun.O zaman neden HAYIR demeniz gerektiğini, neden 16 Nisan’da demokrasinin kefeni yerine Sinop’un kutsal topraklarının rengi olan Kahverengi oy pusulasına oyunuzu vereceğinizi daha iyi anlayacaksınız.” İfadelerini kullandı.

    GENÇLER İTAAT ETMEYİN, İTİRAZ EDİN!

Gençlere seslenen Muharram İNCE; “Gençler bunların yaptığı sisteme asla itaat etmeyin, itiraz edin.Unutmayın itiraz ederseniz mücadelenizi sürdürür ve istediğinizi elde edersiniz.İtiraz ederseniz kazanırsınız.” Dedi.

 

 

    BİNALİ YILDIRIM İÇİN HAYIR DİYORUM!

    Başbakana sitemde bulunan İNCE; “Binali YILDIRIM’ın içi rahat.Sonuç olarak ağabeyi DAVUTOĞLU’na git dedi sana Bin Ali dedin bindin.Şimdi İn Ali diyor ineceksin.Ama unutma ki, Sen Başbakanlık koltuğunda otur diye ben HAYIR diyeceğim.Kararımız Evet, Oyumuz HAYIR olacak.” İfadelerine yer verdi.

    Ardından, Bafra’da ki mitingini gerçekleştirmek üzere yola koyulan İNCE Belediye Başkanı Osman BELOVACIKLI ve CHP Gerze İlçe Başkanı E. İlknur KARA ile birlikte vatandaşlarımızı selamladı.

 

    03 Mart 2017 günü Başbakan Binali YILDIRIM’ın gerçekleştirdiği mitinge oranla çevre ilçelerden otobüsün kaldırılmadığı ve sadece Sinop’lu vatandaşların yer aldığı Muharrem İNCE’nin mitinginde ki kalabalık kamuoyunun ilgisini çeken en önemli detay oldu.Kamuoyuna göre Sinop’ta HAYIR oyunun açık ara önde çıkacağı fikri hakim olmaya başladı.

 

 

 

 

 

 


Henüz yorum eklenmemiş
Yorum yazmak için üye girişi yapınız
 
Hostajans İnternet ve Hosting Hizmetleri