[ Türkçe ] | English
Ulaşım | İletişim | S.S.S.

Halk Toplantısı Yapıldı

Tüm Haberler

Tarih:24.3.2017
Halk Toplantısı Yapıldı

 


    İlçe Kaymakamlığı tarafından başlatılan halkın sorunlarını birebir dinlemek ve çözüme kavuşturmak için hayata geçirilen “Halk Toplantısı” yapıldı.

    23/03/2017 tarihinde saat 16.30’da 19 Mayıs Mahallesi’nde Abdullah ÇOLAK’a ait kıraathanede gerçekleşen toplantıya İlçemiz Kaymakamı Bülent BAYRAKTAR, Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI, İl Genel Meclis Üyelerimiz Necmettin ÇAKIR, Ahmet BURMA ve ilçe daire amirleri katıldı.

 

 

    19 Mayıs Mahallesi Muhtarı İdris ÖZTÜRK’ün da protokolde bulunduğu Halk Toplantısı’nda vatandaşlarımız sıkıntılarını belittiler.İlçemiz Kaymakamı Bülent BAYRAKTAR’ın teker teker söz verdiği toplantıda İŞKUR Kura Çekimi, Yol Çalışmaları, Kanalizasyon Çalışmaları, Engel Deresi, Sağlık sektörü ve KYK hakkında vatandaşlarımızın duyduğu tereddütler cevap buldu.

 

 

    Bir vatandaşımızın İŞKUR kura çekimi hakkında tereddütlerini dile getirmesi üzerine İlçemiz Kaymakamı Bülent BAYRAKTAR konuya ;” İŞKUR kura çekimi bu yıl noter huzurunda adil biçimde gerçekleşti.Notere bütün kurumlarımız belli bir ücret ödedi.Çünkü bu kuranın adil biçimde gerçekleşmesi için bu prosüdürü uygulamamız gerekiyordu.Elbette kriterlerin konulması bazı vatandaşlarımızın mağduriyetini arttırmıştır.Ancak netice olarak adil bir kura çekimi gerçekleşmiştir.” Cevabıyla açıklık getirdi.

    Vatandaşlarımızın sorunlarını dile getirdiği toplantıda çözüme kavuşturulmasını arzu ettiği konulardan birtanesi de Dolmuş’ların 19 Mayıs Mahallesi’ndeki güzergah problemiydi.Bu konuya birebir açıklık getiren Belediye Başkanımız Dolmuşçular Başkanı Nihat UYANIK’ı telefon ile toplantıya çağırarak çözüme kavuşturdu.Nihat UYANIK’tan özellikle yaşlı ve eşyası olan vatandaşlarımızın güzergah dışında olsa dahi kapılarının önlerine kadar bırakılması sözünü alan vatandaşlarımız bu konuyu da bu şekilde çözmüş oldular.

 

 

    Vatandaşlarımızın en büyük sıkıntılarından birisi de 19 Mayıs Mahalellesi’nde bulunan Engel Deresi’nin verdiği görüntü kirliliğiydi.Bu konuya da açıklık getiren Belediye Başkanımız DSİ tarafından derelerin üstünün kapatılmasının yasak olduğunu ancak İskele Mevkii’nde gerçekleştirilen Gürleyik Deresi’nde ki gibi derenin üzerinin sarmaşıklarla kapatılabileceğini, vatandaş isterse bunun çalışmalarına da biran önce başlanabileceğini dile getirdi.

 

    Sağlık sektörü, Yol Çalışmaları, Alt Yapı Çalışmaları, KYK gibi bir çok konunun çözüme kavuşturulduğu toplantı vatandaşlarımızın memnuniyetleri ile son erdi.

 

 

 

 


Henüz yorum eklenmemiş
Yorum yazmak için üye girişi yapınız
 
Hostajans İnternet ve Hosting Hizmetleri