[ Türkçe ] | English
Ulaşım | İletişim | S.S.S.

18 Mart Çanakkale Zaferi 102.Yılında Anıldı

Tüm Haberler

Tarih:18.3.2017
18 Mart Çanakkale Zaferi 102.Yılında Anıldı

 


    18 Mart Çanakkale Zaferi, Şehit ve Gazileri ilçemizde gerçekleşen törenle anıldı.

    İlk olarak saat 10’da İlçemiz  Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen Çelenk Koyma Töreni ile başlayan program ardından Belediyemiz Sedat IŞIDI Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinliklerle sona erdi.

 

 

 

     Gerze Cumhuriyet Mesleki ve Turizm Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı programa İlçemiz Kaymakamı Bülent BAYRAKTAR, Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI, Cumhuriyet Başsavcısı Eray Burak BUYRUK, Garnizon Komutanı/İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Murat ÖZCAN, Gerze Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Alev ERENLER, İlçe Emniyet Amiri Aslı ÖZCAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür TOKGÖZ, İlçe Müftüsü Bayram KARAR ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

 

    Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ve kahraman silah arkadaşları için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan program ardından GCMTAL Müdürü Mustafa ATAMAN’ın günün anlam ve önemine istinaden gerçekleştirdiği konuşma ile devam etti.

 

 

    Ardından gerçekleşen sinevizyon gösterimi ile birlikte gerçekleşen Oratoryo ile izleyenleri büyüleyen öğrencilerimiz sergiledikleri gösterim sırasında ve sonrasında bolca alkış topladılar.İzleyenlerin duygu dolu anlar yaşadığı programın son bölümünde ise 18 Mart Çanakkale Zaferi haftası sebebiyle ilçemizde düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere İlçemiz Kaymakamı Bülent BAYRAKTAR, Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI ve Cumhuriyet Başsavcısı Eray Burak BUYRUK tarafından ödülleri takdim edildi.

 

    Program okul öğrencilerinin çekindiği hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Henüz yorum eklenmemiş
Yorum yazmak için üye girişi yapınız
 
Hostajans İnternet ve Hosting Hizmetleri